• שוחות ביוב

שוחות ביוב

כאשר מדברים על שיפוץ או בניית בית חדש לרב תשמעו שמדברים על חלוקת חלל המגורים לחדרים, על המצאות של מטבח, חדרי שירות ועוד. אבל לעתים רחוקות תשמעו דיבורים על ביוב ואינסטלציה למרות שאלו הנושאים הבסיסיים והחשובים ביותר.

 תפקידן של מערכת הביוב

מטרת מערכת הביוב היא לנקז את כל השפכים שיוצאים מהמקלחת, השירותים, המטבח, המדיח ומכונת הכביסה. לרב כאשר כל המערכת עובדת כראוי אתם אפילו לא חושבים על הנושא הביוב ואולי ממש בהתחלה כאשר בחרתם דירת גן בבניין או בניתם בית פרטי ראיתם את שוחות ביוב בדרך כלל עשויות מבטון, יצקה או פלסטיק. למעשה את אותן שוחות ביוב בוודאי ראיתם גם על הכבישים, חניונים, רחובות ועוד.

אם אתם חובבי סרטים, אז לא פעם ראיתם שבסרטים מציגים את מערכות הביוב כמו עיר תחתית שלמה וככה זה גם נראה. בככלי מערכת הביוב זה מכלול צינורות, מחברים, שוחות ביוב שכולם מתחברים אחד לשני בסדר מופתי (לפחות היינו רוצים שכך יהיה) ומהווים רשת, שהוחבאה מתחת לאדמה. אותה רשת מאפשרת לכולנו לחיות חיים ברמה סניטרית גבוהה ביותר.

להזמנות צלצלו: 03-6882783

תקלות נפוצות

יש לא מעט תקלות שיכולות להתרחש במערכת הביוב. הכי נפוצה זו סתימה, שיכולה להתרחש עקב שימוש לא סביר במערכת. לדוגמה כאשר זורקים מגבונים, שלא מיועדים לכך, לאסלה או עקב הצטברות של אבנית, לכלוך, שומן שמונעים מפסולת לזרום.

בעיה אחרת, שבדרך כלל מתרחשת בישראל יותר בתקופת החורף, היא כאשר מי גשמים מכבדים על המערכת וגורמים הצפות. כולם יסכימו, שיותר קל ונכון זה לבצע עבודות תחזוקה בזמן, בשביל למנוע את הבעיה הזאת. לצורך כך לקראת בואו של החורף חייבים לעשות הערכות מצב ולבדוק את שוחות הביוב. הרי שוחות ביוב תקינות מאפשרות למי גשם להגיע למערכת הביוב המרכזית ובכך למנוע הצפות של רחובות וכבישים. תפקידן הנוסף של שוחות הביוב, זה לאפשר גישה יחסית קלה ו”נוחה” לאותה רשת צינורות תת קרקעית. דרך אגב כאשר הגשמים ממש עזים ונמשכים מספר ימים, אז קורה שהשוחות מתמלאות ואינן יכולות לספוג עוד מי גשם, אז כדי לפתור את הבעיה צריך להזמין ביובית. ביובית יכולה לשאוב את הכמות העודפת ולהשאיר שוחות ריקות. זה יכול לעזור להתמודד עם גשמים, שיבואו לאחר מכן. חשוב גם לדעת, שכאשר מדובר על הבית הפרטי אז קריאה לביובית נעשית על חשבונכם, אם מדובר על בניין משותף אז האחריות לטפל בבעיה היא בדרך כלל של וועד הבניין, אלא אם יצוין אחרת בחוזה, וכאשר מדובר על כבישים עירוניים או רחובות בעיר אז חייבים להודיע על המתרחש למוקד העירוני והם אמורים להיות אחראים על ביצוע עבודות השאיבה.

איפה רוכשים שוחות ביוב ומכסים?

אם אתם מאזור תל אביב והמרכז אז במגרש חומרי בניין יוסקה בלוקים בע”מ תמצאו שוחות מבטון ומפלסטיק, שמתאימות לכבישים, מדרכות, גינות וחצרות. כמו כן מלבד שוחות ומכסים תוכלו למצוא את כל הנדרש לתשתיות ניקוז במלאי מיידי וכמובן אנשי הצוות שלנו ישמחו לענות על שאלות ולהמליץ על הסוג והמידה המתאימים.

להזמנות וברורים:

03-6882783

להזמנות וברורים:

03-6882783

מלאו פרטים
ואנו נחזור אליכם בהקדם

נעמוד לשירותכם בנאמנות, ביעילות ובמהירות.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

תחומי עיסוק

להזמנות וברורים:

יוסקה בלוקים בע”מ – כי על מקצועיות וסובלנות לא מתפשרים

צלצלו: 03-6882783