• מרצפות טרצו - מדרגות טרצו

מרצפות טרצו

בשנות ה20-30 הרב המוחלט של הריצוף בבתים היה מדגם טרצו. היום מרצפות טרצו חוזרות לאופנה. בואו נראה מה זה מרצפות ומה כל כך מיוחד בהן.

מה זה מרצפות טרצו

טרצו, זה בעצם סוג של קרמיקה שמקורו באיטליה. תהליך ייצור שלה כולל ערבוב של בטון פורטלנד ושברי שיש או חצץ גרוס (אגרגט), לאחר מכן יציקה על תבניות וייבוש בעזרת תהליך אשפרה, עם הקפדה על טמפרטורות ולחות. לאחר סיום תהליך ייבוש מתחיל תהליך ליטוש. בעזרתו נחשפת את הייחודיות של מרצפות טרצו.

להזמנות צלצלו: 03-6882783

מה זה אריחי שומשום

קיימים מספר סוגים של בלטות טרצו, כאשר ההבדל העיקרי זה גודל האגרגט. למשל אם משתמשים באגרגט קטן: “פירוי שיש או גרניט” אז נקבל אריח שומשום. אם היצרן ישתמש בגודל אחר, אז כמובן אריח יראה אחרת. היום יש לא מעט חברות שמציעות שירות של יצירת אריחי טרצו לפי התאמה אישית. כמובן, הכל כרוך בתשלום נוסף, שלעתים לא קטן בכלל.

קצת היסטוריה

מי שמתעניין בהיסטוריה ישמח לדעת שעוד במאה ה16, עובדים בתחום הבניין ערבבו “פירורי” שיש עם חימר וכך יצרו ריצפה בבתים. במאה ה18, התחילו להשתמש בטרצו ואחרי מלחמת העולם הראשונה זה תפס תאוצה.

שימוש במרצפות

עקב תכונות החוזק ומחיר יחסית זול, השימוש בהן היה מאו נפוץ לא רק בבתים הפרטיים אלה גם בסקטור הציבורי. כמובן שעם השנים מרצפות טרצו מאבדות ממראיהן, אבל תמיד ניתן לבצע פוליש בעזרת מכונות ליטוש ובכך לחדש אותן. מי שמכיר את סוג הריצוף הזה בוודאי זוכר שתחזוקה שלו מאוד קלה, הוא לא מפחדת מקרצוף ומים וגם עמידה מפני סדקים, שריטות ושברים. יחד עם זאת כמעט ואין למרצפות הללו חסרון. לכן לא פלא שאחרי כל כך הרבה שנים הן חוזרות לקטלוגים ולארסנל של מעצבים.

בעבר שימוש במרצפות טרצו היה רק לצורך הריצוף ומדרגות, אבל היום ניתן לראות גם רהיטים וגם משטחים מיוצרים מטרצו. ברור שזמן לא עומד במקום וטכנולוגיות ייצור משתפרות כל הזמן ולכן היום בנוסף לכל מהשהזכרנו קודם ניתן למצוא גם פריטי עיצוב ונוי בסגנון טרצו.

מה תוכלו למצוא בחנות

כמובן שמרצפות מגיעות במגוון מידות, אך הכי פופולריות הן 30על 30 או 20 על 20. דווקא המידה הכי מבוקשת היום זה 20 על 20 וכל זה עקב פרויקטים של תמ”א 38. אם אתם מעוניינים לרכוש מרצפות טרצו כמו פעם, אתם מוזמנים לפנות לחנות שלנו – יוסקה בלוקים בע”מ. אצלנו תמצאו את המרצפות של פעם וגם מגוון נוסף של מרצפות טרצו ולא רק. אנחנו מציעים גם שירות כולל של רכישת כל חומרי בניין במקום אחד. שירות כזה יאפשר לכם לחסוך בזמן, כסף וכאב ראש. אנחנו נמצאים בתל אביב ברחוב שתולים 60.

מוצרים נוספים

עגלות פסולת ומכולות

חומרי איטום

בלוקים וחומרי בניין

צבעים לבית

כלי עבודה חשמליים

לוחות גבס

מקלחון לאמבטיה

קרמיקה

אביזרי אינסטלציה

אביזרי אינסטלציה

תחומים נוספים

להזמנות וברורים:

03-6882783

להזמנות וברורים:

03-6882783

מלאו פרטים
ואנו נחזור אליכם בהקדם

נעמוד לשירותכם בנאמנות, ביעילות ובמהירות.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

תחומי עיסוק

שרות ומוצרים

להזמנות וברורים:

יוסקה בלוקים בע”מ – כי על מקצועיות וסובלנות לא מתפשרים

צלצלו: 03-6882783