• בריכות ביוב

בריכות ביוב

מערכת הביוב היא מערכת חיונית, שרובה מוסתרת בקרקע, אך בשביל לגשת אליה במקרה של בעיה חייבים נקודות בקרה וכניסה – ובריכת הביוב נועדה בדיוק בשביל התפקיד הזה. בריכת ביוב מורכבת ממספר חלקים: חלק תחתון, גוף הבריכה ומכסה, כאשר בחלק התחתון נמצאים 3 פתחים, שמנהלים את ה”תזרים”. 2 פתחים, מיועדים לכניסת שפכים מהקו הפרטי וכניסת שפכים מהקו ראשי ופתח שלישי המיועד לצורך יציאה של כל השפכים לקו הראשי.

בדרך כלל אדם, שאינו מתעסק בתחום האינסטלציה, אינו פוגש את כל החלקים ואינו יודע איך הם נראים, אבל הדבר היחיד שהוא מכיר זה מכסה הביוב. אם אתם בעלי בית עם גינה אז לרב ראיתם את המכסים האלו בגינה שלכם. בדרך כלל מספר הבריכות תלוי בגודל של המערכת והגינה. ככל שמערכת יותר גדולה וככל שהשטח של הגינה יותר גדול כך יהיו יותר בריכות. בפעולה פשוטה אחת ניתן להרים את המכסה ולהגיע למערכת המוסתרת בקרקע.

להזמנות צלצלו: 03-6882783

סוגי בריכות ביוב

למעשה קיימים 2 סוגים של בריכות ביוב:

  • בריכת בטון
  • בריכת פלסטיק

לפני כ 20-30 שנה היו בשימוש רק בריכות העשויות מבטון, אבל אז מתחילת שנות ה90 נכנסו לשימוש בריכות ביוב שעשויות מפוליטיאלן/  פלסטיק. כמובן מחירה של הבריכה תלוי בגודלה, אך לרב הן יותר זולות מבטון. היא גם יותר נוחה להתקנה, מכיוון שהיא מגיעה מוכנה וצריך רק לשים אותה בבור ולחבר לכל המערכת. היתרון הגדול ביותר של בריכות ביוב העשויות מפלסטיק זה שהן עמידות בפני שורשים.

תקלות ובעיות נפוצות, הקשורות למערכת הביוב

אם להגדיר במילה אחת אז הבעיה המרכזית היא – סתימה. סתימה יכולה להיות עקב כמות גדולה של שמן או בוץ. סוג אחר של סתימה מתרחש כאשר לפתח הניקוז מגיעים ונכנסים חפצים או פריטים שלא אמורים להגיע לשם, כמו למשל מגבונים, חיתולים, ניירות, עצמות וכל דבר שלא אמור לזרום בביוב. הבעיה הנוספת היא חדירת שורשים של עצים או כל צמחיה אחרת עם שורשים חזקים ועבים, שנמצאים בסמוך למערכת הביוב ומצליחים לחדור אליה.

 מה עושים במקרה של תקלה

במקרה של סתימות מחפצים או פריטים זרים מאתרים את מיקום הבעיה ומסלקים את כל הדברים. במקרה של סתימה משמן או חומר אחר משתמשים בחומרים כימיים בעלי תכונות מסוימות, שיעזרו לפרק את כל הלכלוך או דברים יותר פשוטים כמו פומפה או מכשיר עם קפיץ, כמובן במקרה קשה ומסובך ניתן להזמין ביובית. אבל כאשר מדובר בסתימה שנגרמת עקב שורשים, הטיפול הוא שונה ויותר קשה. קודם כל חייבים להיפטר מכל השורשים ולפעמים גם מאותה מצמחייה או עץ שהשורשים שייכים אליהם. אחרי סילוק השורשים וניקיון יסודי, תיקון או החלפת בריכת הביוב, צנרת, חיבורים ואביזרי איטום ולבסוף מילוי החפירה.

איפה ניתן להתייעץ ולרכוש בריכות ביוב

יוסקה בלוקים בע”מ – חברה שמציעה את כל חומרי בנייה ואינסטלציה במקום אחד. בחנות שלהם, שנמצאת ברחוב שתולים 60, בתל אביב תמצאו במלאי בריכות ביוב העשויות מבטון או מפלסטיק במגוון מידות ובמלאי זמין. במידה ואתם אינכם בטוחים או מבינים בעניין, לרשותכם יעמוד הצוות המקצועי של החנות שיכולים לסייע ולבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם.

להזמנות וברורים:

03-6882783

להזמנות וברורים:

03-6882783

מלאו פרטים
ואנו נחזור אליכם בהקדם

נעמוד לשירותכם בנאמנות, ביעילות ובמהירות.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

תחומי עיסוק

להזמנות וברורים:

יוסקה בלוקים בע”מ – כי על מקצועיות וסובלנות לא מתפשרים

צלצלו: 03-6882783